KDU.breadcrumbs.homeArchiv Povolební rozhovor
Zpět

Povolební rozhovor

Přidáno 11. 10. 2018
Ilustrační foto
Tento příspěvek navazuje na článek "Sláva vítězům a čest poraženým"


Jako první nám odpověděl lídr kandidátky KDU-ČSL, předseda MO  br. Ing. Antonín Petratur. Lidovci uspěli, ale třetí místo je řadí k stranám poraženým, s omezeným vlivem na komunální politiku..

***1. S jakým cílem šla vaše volební strana do letošních komunálních voleb?

Připravoval jsem náš volební program, tak základním cílem je jeho plnění v co největším procentu a to nemyslím jako frázi.

2. Jak jste spokojen s volebním výsledkem?

Spokojeni s výsledkem bychom měli být, protože jsme získali o jeden mandát navíc, což je nárůst o 50%. Nebyl jsem úplně spokojen se svým výsledkem, ale důležitý je tým a mládí vpřed. Jinak samozřejmě děkuji všem, kdo nám dali nějaký hlas.

3. Co si slibujete od následujícího volebního období a z čeho máte největší obavy?

Obavy mám z toho, aby na naší radnici vládla koalice bez kontroly, na druhé straně si myslím, že už nebudou takové hádky Žáček - Sobotík apod., jednání budou kratší a konstruktivnější.

****************************************************************************************************************************************************************************************

Paní Ing. Ivana Hrčková, místostarostka obce a lídr kandidátky OPO 2018-2022 byla oslovena jako reprezentant vítězných stran. Patří ji kromě blahopřání k úspěchu i zvláštní poděkování za to, že si našla čas pro svůj příspěvek naše internetové stránky. 

1. S jakým cílem šla vaše volební strana do letošních komunálních voleb?

Naše sdružení nezávislých kandidátů "Občané pro obec  2018 - 2022" šlo do komunálních voleb  jako všechny kandidující strany s cílem získat co největší podporu občanů a zapojit se tak do dění v naší obci. Na kandidátní listině zůstali někteří členové z minulého sdružení, ale podařilo se nám oslovit i nové členy, kterým není lhostejný rozvoj celé obce.

2. Jak jste spokojena s volebním výsledkem?

S volebním výsledkem jsme velmi spokojeni. Získali jsme celkem 3 755 hlasů, což je ve srovnání s volbami v roce 2014, kdy jsme získali 2070 hlasů, velký nárůst. V minulém zastupitelstvu jsme měli 2 mandáty, já pozici místostarostky obce a paní Ivana Kapsiová jako členka zastupitelstva. V letošních volbách už jsme získali mandáty 4, mě se podařilo získat 670 hlasů, což je o 199 hlasů více než v minulých volbách. Dalšími členy zastupitelstva obce se stali Tereza Bartulcová z Horního Sklenova, Stanislav Kološ z Rychaltic a Aleš Drlík z Hukvald.


3. Co si slibujete od následujícího volebního období a z čeho máte největší obavy?

  Myslím, že se na vesnici všichni známe a když se podíváte na složení nového zastupitelstva, tak vidíte, že důvěru získali rozumní a pracovití lidé. Věřím, že se nám společně povede zrealizovat většinu akcí, které máme ve svých volebních programech a že tou hlavní prioritou pro nás všechny budou kroky a opatření směřující k vylepšení každodenního života obyvatel naší obce. ( jak máme konečně napsáno i v úvodu našeho programu). Obavou snad může být jen to, aby všem zastupitelům vydržel elán, se kterým do voleb šli a hlavně zdraví. Pak už jen, abychom vydrželi tu narůstající byrokracii, která všechny obce velmi zatěžuje.